Night World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Good Girls Go Bad

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyMier Iun 01, 2011 10:55 am

Nu stia sigur cat e ceasul si nici n-o interesa, oricum nu prea conta asta, stia insa ca n-are voie sa umble noaptea prin academie, dar ce asculta ea vreodata? Era o fire foarte incapatanata si curioasa, deci vroia sa stie de ce unii copii disparusea cand se plimbau noaptea prin academie. Avea pe umarul drept un rucsac, iar in mana o lanterna, o plimba pe peretii academiei privind suspicioasa in jur. Era doar o tehnica invatata intr-un film, privirea trebuia sa fie mereu suspicioasa, desi nu creada ca exista ceva care s-o sperie.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 260
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyMier Iun 01, 2011 12:54 pm

Se plimba pe ferestre, transformat într-o pisică neagră cu ochii albaștri. Ce făcea? Ciulea mai exact. Nu avea nici un chef de ore și nu avea c face. În timp ce se plimba a văzut o fată. A zâmbit, s-a ascund după scări și și-a revenit la forma sa. A mers în spatele fetei, fără să vrea să între în vorbă cu ea. Era mulțumit să o privească.
Sus In jos
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyMier Iun 01, 2011 9:38 pm

A stins lanterna, luna plinca ii dadea suficienta lumina sa vada. A oftat scurt si a continuat sa mearga. Pana la urma totul parea normal, era doar o scoala ca celelalte. Se opri brusc cand auzi voci dintr-o clasa si privi ceasul de la mana, era trecut de miezul noptii ce sa caute o persoana acolo la acea oara?
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 260
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyJoi Iun 02, 2011 12:31 am

A grăbit pasul și a trecut pe lângă fată. S-a oprit și s-a întors cu fața la ea.
Salut. a spus dorind să o oprească. Elevii erau prea gălăgioși. A oftat și i-a zâmbit fetei.
Sus In jos
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyJoi Iun 02, 2011 12:42 am

-Salut?! era totusi un raspuns dar si o intrebare, i-a zambit usor chinuit. Daca nu era nimeni acolo, el ce cauta?
Scuza-ma, dar ce faci la ora aceasta in scoala? intreba curioasa zambind usor malefic din coltul gurii. S-a ridicat in varful picioarelor incercand sa vada ceva in clasa, insa ii era imposibil.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 260
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyJoi Iun 02, 2011 12:51 am

Păi, se puse în fața ei, zâmbind, mă plimbam. Dat tu? Nu ar fi rău dacă ar afla directorul că ești aici? a întrebat menținându-și acel zâmbet dulce și inocent pe buze.
Sus In jos
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyJoi Iun 02, 2011 7:08 am

Si eu ma plimbam si nu crezi ca ar fi rau daca ar afla ca esti si tu aici? Si..de unde sa afle directorul? intreba ridicand o spranceana. Il prinse pe baiat de brat privindu-l serios.
-Da-te din fata mea, acum! zambi apoi inocent
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 260
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyJoi Iun 02, 2011 12:15 pm

NU! a spus și a luat-o de mână, apoi a început să alerge.
Cred că l-am auzit pe director..hai, să mergem a spus fără să se oprească din alergat.
Sus In jos
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyJoi Iun 02, 2011 12:27 pm

A fost luata prin surprindere, si-a tras mana oprindu-se, insa din neatentie a cazut pe spate, izbindu-se de podea.
Auch! a spus si a inceput sa planga asezandu-se in stil turcesc. Era o fire rasfatata si cand vroia ceva incepea sa planga, insa acum chiar o durea mana, deci nu plangea cam degeaba.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 260
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyJoi Iun 02, 2011 12:36 pm

Oh...Scuze..dar și tuuu.... s-a oprit și s-a dus lângă fată. S-a aplecat și a scos din buzunar o batistă pe care i-a dat-o fetei să-și șteargă lacrimile.
Chiar nu am vrut, gommenasai. s-a plâns și s-a dat mai aproape de ea.
Sus In jos
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyJoi Iun 02, 2011 12:39 pm

Esti cea mai rea persoana pe care am intalnit-o vreodata! a tipat la baiat precum un copil mic si a luat batista din mana lui stergandu-si lacrimile. Nu o mai durea mana, insa ea deobicei plangea la comanda.
Nu vreau sa te mai vad, pleaca! a spus prefacandu-se suparata.
Ah!Asta ramane la mine. zambi calm si baga batista in buzunar. Isi lua rucsacul de jos si se ridica.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 260
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyVin Iun 03, 2011 2:50 am

Ba nu sunt rău... a spus pe un ton plângăcios, uitându-se la fată. A zâmbit și a ciufulit-o.
Eu te-aș lăsa să mergi, dar regulile interzic așa ceva. a spus și s-a așezat în genunchi. Nu dorea să plece, era prea încăpățânat.
Sus In jos
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyVin Iun 03, 2011 7:03 am

Da...si? N-am voie sa incalc regulile? intreba bosumflata, apoi zambi usor malefic.
Iepuras, daca imi spui ce se intampla acolo, plec. zise jucaus si ii facu cu ochiul, apoi scoase copilaresc limba la el.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 260
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyVin Iun 03, 2011 11:37 am

Păi... făcu o scurtă pauză încât să găsească o scuză bună pentru a o ține pe față la distanță. Păi am auzit că ăia mari fac un experiment periculos cu profa de chimie. a spus zâmbind.
Apropo..eu sunt Ice... ori Andy, doesnt matter.
Sus In jos
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad EmptyVin Iun 03, 2011 12:21 pm

Katie.. s-a prezentat la randul sau.
Uhm...bine, am promis, am promis, voi pleca .. zambi calm, apoi trecu pe langa el indreptandu-se spre clasa.
Plec in clasa, mi-am uitat creionul. a mintit ea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Good Girls Go Bad Empty
MesajSubiect: Re: Good Girls Go Bad   Good Girls Go Bad Empty

Sus In jos
 
Good Girls Go Bad
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Night World :: Campus :: Academia. :: Coridoare-
Mergi direct la: