Night World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Un pas spre infinit;

In jos 
AutorMesaj
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; EmptyMier Iun 01, 2011 12:53 pm

Mă simţeam bulversată de la atâta mâncare nesănătoasă de la KFC , limba deja mă ustura de la pulpiţele picante şi am spus GATA trebuie să îmi reiau locul în bucătărie şi să realoizez ceea ce prietenii mei numeau "artă culinară" , o simplă supă misato cu un strop de iubire.
M-am ridicat agale de pe scaunul pe care stăteam hipnotizant privind o biată scamă ce se afla pe suprafaţa albă a cearşafului şi mi-am turnat într-un pahar înflorat câteva înghiţituri de suc de soc. Lipi buzele de pahar gustând sucul dulceag. Am strâmbat din nas şi am înjurat scârbos:
-Pe toţi draci! am lăsat paharul pe masă şi m-am jurat că nu o să îl mai ating.
Simţeam aceea dorinţă arzătoare să mă apuc de o nouă serie de cărţi cu vampiri. Adoram cărţiile cu vampiri şi vârcolaci şi alte creaturi ale nopţii , de mică copilă îmi doream să devin una cu noaptea să nu mai pot fi un simplu scârbos om şi să fiu ceea ce marea majoritate oameniilor spuneau că sunt doar baliverne.
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
 
Un pas spre infinit;
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Night World :: Campus :: Casele. :: Casa Oamenilor. :: Desantul de vise şi iluzii-
Mergi direct la: