Night World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Losing some time~

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Losing some time~   Losing some time~ EmptyMier Iun 01, 2011 1:38 pm

Curtea şcolii era aproape goală. De fapt, Elise era cam singura persoana de pe aici, fiindcă majoritatea erau la ore, sau cel puţin nu chiuleau în şcoală. Dar pentru ea bine şi aici, decât să fi mers în clasă şi să o asculte la matematica, materia ei ''preferată''.
Se aşeză sub nucul bătrân, unde era umbră şi răcoare. Era locul ei preferat, unde stătea zilnic şi desena, ignorându-i pe cei din jur.
S-a pus acolo ca deobicei şi a scris din rucsac o foaie şi un creion. Nu a stat prea mult să se gândească la ce ar trebui să deseneze căci mâna ei deja începu să lucreze.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptyJoi Iun 02, 2011 3:44 am

Inca o zi monotona, ca oricare alta bineinteles. Oare nimeni n-avea curaj sa chiuleasca ca el?! Sau poate.. pur si simplu, cei care lipseau de la ore, se ascundeau la fel ca el . Nu ca el ar fi gasit cine stie ce ascunzis, dar nu era foarte vizibil, aflandu-se printre crengile groase a unui copac batran.
Statea cu mainile dupa cap, si cu ochii inchisi. Nu dormea, se afla intr-un stat complet de 'meditare' . Simti ca cineva se sprijini de triunchiul copacului, tulburandu-i relaxarea. Astepta inca cateva clipe pana sa-si deschida ochii, iar cand o facu se uita in jos. Ridica o spranceana, cand vazu o fata facand o activitate iubita de el, desenatul.
Cobori putin si aparu in fata tinerei cu capul jos, tinandu-se totusi bine de crengi. Vedea totul pe dos, dar ii placea acest lucru. Privi desenul cu un oarecare interes, zambind strengar.
-Interesant. murmura.
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptyJoi Iun 02, 2011 6:24 am

Ah, şcoala devenea din ce în ce mai enervantă pentru Elise. Nu suporta nici o oră, cu excepţia celei de desen şi asta doar datorita hobbyului ei. Dacă ar fi putut, ar fi renunţat complet la şcoală, oricum nu prea se omora cu ea şi nu era deloc o elevă strălucită. De fapt, nu puteai spune că e proastă, ci doar leneşă.
Se opri o clipă din desenat şi se uită atentă la ceea ce făcuse până acum. Pe foaie fusese făcut doar capul unui dragon, un dragon fără ochi. Ciudat, dar aşa era ea, puţin ciudată. Vru apoi să îşi reia activitatea însă fu imediat intreruptă. În faţa ei apăruse un băiat cu parul albastru. Se sperie la foc automat, mai ales când văzu brusc acel chip şi când auzi vocea acestuia. Îi plăcea oare desenul? Ei bine, dacă asta era, Elise s-ar fi bucurat, dar acum n-o făcea din cauză că se speriase.
- Ce... naiba? Nu ştii să-ţi faci şi tu o ''intrare'' mai normală? îl întrebă ea, încercând să-şi păstreze calmul.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptyJoi Iun 02, 2011 9:44 am

Din cate observa, tanara se sperie putin de aparitia lui 'neobisnuita'. Neobisnuita pentru fata. Nici nu stia de ce spusese "interesant", cand el nici nu vedea cum trebuie desenul, fiind cu capul in jos, poate doar ca sa se bage in seama.
Inainte sa i se urce sangele de tot la cap, se dadu jos din copac.
Ramase placut surprins de reactia fetei, bucurandu-se ca nu fu una timida.
-Pai.. o intrare mai "normala" de atat? dadu usor din umeri in timp ce se aseza langa ea, fara a pastra o oarecare distanta dintre trupurile lor. Arata-mi. replica si isi puse mana peste mana ei, unde tinea foaia cu desenul, apropiindu-l de o ochii lui.
- Nu-i rau deloc. zise. De ce tocmai un dragon? .



Ultima editare efectuata de catre Eric in Joi Iun 02, 2011 10:35 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptyJoi Iun 02, 2011 10:30 am

În sfârşit băiatul se dădu jos din cap, iar acum Elise îl putea privi normal, fără să aibă impresia că totul e pe dos. Îl urmări cu privirea, foarte atentă, până ce se aşeză lângă ea. Deodată, simţi mâna lui peste a ei şi îi lua desenul, lucru ce o deranjă.
- Hey, dă-l înapoi! Nu dorea ca el să-l vadă, nu-i plăcea ca lumea să se uite la ceea ce desena, fiindcă uneori nici ei nu-i plăcea cum lucrează.
Rămase totuşi surprinsă pentru complimentul primit şi zâmbi scurt.
- Mersi... ! zise ea, pe un ton şoptit. De ce dragon? Ah, păi, când eram mică mama îmi spunea mereu legende, cel mai des cu dragoni iar de atunci îmi plac foarte mult!
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptyJoi Iun 02, 2011 10:44 am

Era foarte evident ca o deranja faptul ca el ii lua desenul, si de aceea se simtea foarte multumit.
Era un compliment? se intreba cand tanara ii multumi. Oricum, inca nu era perfect avand in vedere ca nu era complet.
Ea explica motivul pentru care desenase un dragon, iar el aproba din cap, zambind slab.
-Hmm.. nu ti-ar fi frica de dragoni? ridica o spranceana, in timp ce-i dadea desenul inapoi.


Ultima editare efectuata de catre Eric in Joi Iun 02, 2011 10:58 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptyJoi Iun 02, 2011 10:49 am

Îşi primi curând desenul înapoi, iar atunci Elise lua creionul în mână şi începu să deseneze aiurea pentru că era mai mult atentă la cel de lângă. Se uită fix la el când auzise acea întrebare destul de ciudată.
- Nu ştiu. Îmi plac, cred că m-aş risca să pun mâna pe unul, chicoti ea, revenind din nou cu atenţia la ceea ce avea de făcut.
- Dar ţie... ţi-ar fi frică?
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptyJoi Iun 02, 2011 11:11 am

-Ramane de vazut. murmura privind inainte. Ea incepu din nou sa deseneze, iar la un scurt timp dupa il intreba daca lui i-ar fi frica de dragoni.
-Cine stie... replica, chiar daca raspunsese asa ca sa nu dea prea mult de banuit.
Dupa cateva momente, realiza ca nici ea nu se afla la ore. Privi de cateva ori in sus, uitandu-se la crengile copacului ce parca pluteau. Defapt nu pluteau, mai mult i se parea ca se miscau in realuare, sau poate pentru ca vantul era prea lent.
-Si, papusa, de ce nu esti inauntru? intreba privind-o cu coada ochiului, indicand academia cu o oarecare lene.
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptyJoi Iun 02, 2011 10:02 pm

Elise auzi răspunsul lui vag, din care nu înţelesese prea multe, dar nici nu se sinchisi să o facă, nu o prea interesa aşa ceva. Era mult prea concentrată pe desenul acela, iar capul dragonului îi ieşise foarte bine. Din păcate, vârful creionului se rupse iar asta avea să o oprească din mica activitate, pentru ca niciodată nu avea ascuţitoare. Era împrăştiată şi totul timpul o pierdea.
Totuşi, îşi întoarse capul spre băiat şi îl privi lung după acea întrebare.
- Păi, vezi tu... pufuleţ, îi se adresă aceasta ironică, fiindcă nu îi plăcea ca tipii să o strige papuşă, sau chestii din astea. Nu prea mă pasionează şcoala, aşa că mai bine chiulesc.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptyVin Iun 03, 2011 7:31 am

Ranji cand aceasta ii se adresa cu apelativul "pufulet" , chiar daca nu-l vedea tocmai perfect pentru el.
- Rau la varsta ta! spuse sarcastic, chiar daca nu-si dadea seama exact diferenta de ani dintre ei doi, si nici el nu era cine stie ce interesat de invatat.
Privi in alta parte, sprijinindu-si si capul de triunchiul copacului, fara a spune altceva.
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 12:09 am

- Adica ma faci mica, sau ce? Oricum, tu cati ani ai de iti permiti sa chiulesti, eh? Il intreba ea imediat si ridica o spranceana, privindu-l lung si nerabdatoare sa-i afle raspunsul.
Se ridica in genunchi, punandu-se de data aceasta in fata baiatului, pentru ca el isi mutase privirea, iar ea nu suporta sa stea de vorba cu cineva si acea persoana sa se uite in alte parti.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 12:33 am

Nu putu sa opreasca zambetul strengar ce se prelungea pe buzele lui, in momentul in care fata il intreba cati ani are de isi permitea sa chiuleasca. Nu raspunse imediat, ci doar cand aceasta aparu direct in fata lui.
- Pai.. te las sa ghicesti. ii facu cu ochiul asumand o pozitie turceasca.
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 12:41 am

Facu o moaca de catelus suparat cand auzi ca el n-are de gand sa-i zica ce varsta are. Nu ii placea astfel de 'jocuri'. Niciodata nu era buna la ghicit, totusi se gandi sa incerce:
- Hmm... 20? Nu, taie asta! 21? nu... poate ai 24! Hmm... ah, ma las de asta! se bosumfla brusc, n-avea nici cea mai mica idee.
- Lasa asta. Zi-mi numele tau!
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 12:47 am

-Daca la 24 de ani o sa mai fiu in academia asta.. atunci esti departe! chiar daca tanara ghicise din prima, el nu spuse acest lucru.
O apuca intr-un mod delicat de antebrat, si se aproprie de chipul ei.
- Eric ma numesc. Tu? o privea in ochi asteptand sa auda numele ei.
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 12:52 am

Elise se inrosi pentru cateva clipe cand realiza ce prostie spuse. Asa e, la 24 de ani nu mai esti la academie. Chiar nu era buna la ghicit, oricum nu conta cati ani avea baiatul.
Ochii ei se marira cand fu apucata de antebrat si apropiata de chipul acestuia. Culoarea din obrajii sai se accentua brusc, fara a realiza acest lucru.
- Eu sunt Elise... ! se prezenta de asemenea, dar imediat ce-si simti obrajii calzi se retrase, dandu-se cu cativa centimetrii mai in spate.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 1:08 am

Realiza ca se inrosi destul de tare, un lucru adorabil dupa parerea lui. Chiar daca inca nu facuse nimic "ciudat". Chicoti amuzat.
-Retrasa, eh? spuse pe un ton intrebator. Elise. ii murmura numele pentru a-l retine pentru mult timp, ceva tipic lui. Se indeparta si el putin, ridicandu-se in picioare imediat dupa.
- Daca tot stau fara sa fac nimic, mai bine stau in picioare! Nu? replica mai mult intrebandu-se singur.
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 1:26 am

Se uita dupa Eric, apoi cand el se ridica in picioare, Elise isi stranse lucrurile de pe jos si le puse in rucsac. Se ridica de asemenea si veni in fata lui.
- Mergem undeva? Nu vreau sa mai stau in scoala.
Astepta raspunsul sau, dar in acelasi timp se gandea si unde ar putea sa plece. Ma rog, pentru ea ar fi fost oriunde bine, dar nu in preajma academiei fiindca nu o suporta.
- Hai la bar, am chef sa beau ceva. Vrei?
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 1:37 am

Era bine.. nici el nu mai vroia sa stea acolo. Mai ales ca ar risca sa fie vazuti, iar el chiar nu avea chef sa-si caute probleme. Aproba din cap, dar nu se si gandi unde sa mearga.
-Dah ... ceva alcoolic n-ar strica in momentul asta. in timp ce-si intinzea bratele, ca si cum ar fi amortit stand jos.


Ultima editare efectuata de catre Eric in Sam Iun 04, 2011 3:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 1:46 am

- Okey, sa mergem, spuse ea zambind, bucuroasa ca i se acceptase propunerea.
Isi aseza rucsacul in spate si deja o lua in fata. Vroia sa scape cat mai repede de academie, o ura pur si simplu.
Se opri la un moment dat din mers, realizand ca uitase sa-l astepte si pe Eric. Isi ceru scuze, apoi incepu sa mearga ceva mai incet, in pas cu el.
Elise se opri doar cand ajunsera in fata unui bar, destul de gol ce-i drept, pentru ca ziua nu venea prea multa lume sa bea. Era un bar de rockeri, unul din preferatele ei. Intra prima, dar il astepta si pe baiat.
- Sper sa-ti placa aici... ii spuse la un moment dat. Alege tu masa.

Off topic: scuze ca am grabit actiunea xD da era plictisitor sa descriem cum merg pe drum :))
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 3:18 am

OOC: yeh..bine facut.

BIC:
O data ce au ajuns in local, a analizat scurt locul. Perfect, era pe placul lui.
-Vai.. chiar am eu placerea de a alege masa? fiind sarcastic. Erau multe mese libere, asa ca arunca imediat ochii spre ultimele locuri, alegand una de langa fereastra. Nu mai spuse nimic, si direct acolo se indrepta cu mainile in buzunar, banuind ca Elise il urma.
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 3:31 am

Elise il urma incet, pana la masa pe care acesta o alese. Se bucura ca se asezase la una care se afla cat mai in spate, nu-i placea sa stea unde e multa lume care sa se holbeze.
Se puse si ea pe un scaun, apoi lua imediat meniul si incepu sa-l rasfoiasca. O tentau asa multe lucruri incat chiar nu stiu ce ar putea sa-si aleaga din acea lista lunga.
- Well... imi iau ce bautura iti iei si tu, spuse ea simplu, dupa ce inmana meniul lui Eric.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 11:08 am

- Cred ca ai rasfoit de trei ori meniul ala cap-coada. spuse sarcastic cand Elise ii inmana meniul. Totusi aceeasi problema avu si el. Astia o fac intentionat sa puna randuri intregi de bauturi nemaiauzite vreodata! murmura mirat.
Cand veni chelnerita sa le i-a comanda, Eric comanda niste simple doze de bere.
- Sper ca suporti bine alcoolul! rase privind picioarele chelneritei in timp ce pleca.
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 11:18 am

Nu lua in seama tonul pe care ii vorbise Eric. Nu prea-i placeau oamenii ce incercau sa fie sarcastici, prefera sa le ignore astfel de replici.
Isi aseza mainile pe masa si incepu sa se joace aiurea pe ea, desenand cu degetul ce apuca, dar cel mai des inimioare. Avea un obicei prost de a face asta intr-una cand statea la masa.
- Da... il suport ''cred, sper!'' isi continua ea ideea in gand.
Nu putut sa nu observe unde se indrepta privirea lui Eric, iar atunci il apuca cu o mana de fata si il intoarse spre ea.
- Ya! Unde te uitai tu? Perversule!
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 29
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 11:28 am

Ramase un pic uimit cand aceasta cu mana ei ii redirectiona privirea spre ea.
-Sa ma uit la picioarele tale atunci? ridica o spranceana, si isi puse mana lui peste mana fetei cu care ii atingea fata. In secunda urmatoare se uita sub masa, pentru a se uita la picioarele ei, daca tot nu-i convenea faptul ca se uita la picioarele unei chelnerite.
Sus In jos
Elise

Elise


Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/06/2011

Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ EmptySam Iun 04, 2011 11:59 am

Elise ramase masca la intrebarea aceea si pe moment nu stiu cum sa reactioneze, dar in acelasi timp Eric incepu sa se uite pe sub masa, data aceasta la picioarele ei.
- Hey, inceteaza! striga ea, rosind pana in varful urechilor. In acelasi timp cei din jur incepura sa se holbeze la ea intr-un mod ciudat, ceea ce o jena si mai tare. Nu ii placea deloc sa fie in centrul atentiei.
- Spune-mi ca toti oamenii astia nu ma privesc pe mine...!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Losing some time~ Empty
MesajSubiect: Re: Losing some time~   Losing some time~ Empty

Sus In jos
 
Losing some time~
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Night World :: Campus :: Curtea.-
Mergi direct la: