Night World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Take a deep breath.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyJoi Iun 02, 2011 10:47 am

Isi aranja rochita de asistenta si iesi din cabinet avand in maini cateva dosare, trebuia sa treaca pe la 4 saloane si sa puna pacientii sa semneze, deisgur dupa ce citeau ce era in acele documente. Ea nu le citise, doar era informata ca trebuie sa fie semnate in dreptul numelor pacientilor.
-Sa vedem, salonul 3, 5, 7 si 10. zise citind pe un carnetel apoi intra in salonul 3 privind in jur.
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyJoi Iun 02, 2011 11:01 am

Mă aflam în salonul 3 , aveam obiceiul să mă joc cu diferite prostii şi să mă lovesc sau să mă tai.Niciodată nu eram atentă pe unde calc , iar de data asta i se putea întâmpla oricui.
În timp ce tăiam câteva legume pentru faimoasa mea supă misato , am simţit cum o nenorocită de cioară intrase în casa mea speriindu-mă de moartea aproape tăindu-mi un deget. Spre fericirea mea ,doar crispându-l foarte rău.
Doctorul tocmai îmi bandajase degetul şi îmi dăduse cu o tinctură de iod ce ustura al naibi de rău până la lacrimi.
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyJoi Iun 02, 2011 11:32 am

Ii semnase doar o femeie invarsta, privi in jur paturile la care trebuia sa treaca, ofta scurt apropiindu-se de patul unei fete, defapt, daca se uita mai bine, era singura tanara din salon, deci nu trebuia sa repete de 7 ori acelasi lucru.
Oh!Scuzati-ma domnisoara, puteti semna, va rog frumos, in dreptul la numele dumneavoastra? intreba zambind gingas si intinse foaia catre ea.
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyJoi Iun 02, 2011 12:53 pm

Mi-am privit cu atenţie bandajul de un alb imaculat al mâinii drepte şi apoi am auzit o voce subţirică tare adorabilă. M-am strâmbat , deloc respectuos pentru mine şi am privint-o pe tânără din faţa mea.
Ohm...ăăă.. da , sigur. "Mulţumesc Doamne că ştiu să scriu şi cu stânga!" replică în sinea sa luând pixul albastru din mâna fetei semnând uşor anchilozat , dar descurcându-se.
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyJoi Iun 02, 2011 12:56 pm

Facu o scurta plecaciune zambind cald.
Multumesc foarte mult, wow poti scrie cu stanga?! Mie mi-a luat un an sa-nvat si ghici, n-am invatat! a zis copilaresc bosumflandu-se.
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyJoi Iun 02, 2011 1:10 pm

Am făcut slăb cu ochiul şi am început să râd amuzată de gluma fetei , nu mai râsesem de o perioadă lungă asta poate pentru că nu mai aveam niciun prieten şi eram singuratică.
Pe mine chestiile de genul ridic mâna pentru a mă exprima m-au făcut să învăţ să scriu cum ambele mâini. şoptesc uşor stânjenită de "stângăcia" mea.
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyJoi Iun 02, 2011 1:15 pm

Chicoti usor privind-o.
Asta chiar e minunat, si.. ce ai patit la deget? intreba luandu-i mana dreapta intr-a sa privind-o zambind cald. Uitase complet de lista si era si proaspat angajata, nu era nimic, era data afara isi gasea alt loc de munca, oricum mai mereu facea asa, se plictisea repede.
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyJoi Iun 02, 2011 1:22 pm

M-am uitat şi eu la deget şi m-am gândit ce mi se întâmplase "A da!"
Păi făceam mâncare şi o nenorocită de cioară a intrat pe fereastră şi ehm am fost atentă la pasăre şi m-am tăiat cam urât.dau din umeri , totuşi încă fiind pe gânduri dacă cioara era un imitator de corb sau o simplă pasăre.
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyJoi Iun 02, 2011 10:23 pm

Stramba copilares din nas, incepu-se sa creada ca va ramane cu o obisnuinta sa faca asta mereu.
Lasa ca ma duc eu si dau cioara in judecata, sa vezi ce proces ii fac, nu scapa vie! a zis parand serioasa, insa in tonul ei se putea vedea amuzamentul.
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyVin Iun 03, 2011 1:48 am

Am continuat să mă amuz pe seama cuvintelor spuse de rozalie şi am spus că ar fi timpul să mă prezint şi să încerc să fiu cât mai drăguţă cu persoanele din jurul meu.
Eu sunt Antonia şoptesc întinzând mâna stângă căci dreapta era cam accidentată şi ehm... mai dureros.
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyVin Iun 03, 2011 7:08 am

Katherin, dar poti sa-mi spui cum vrei tu caci tot eu sunt. scoase copilaresc limba la ea si ii stranse mana intr-a ei, apoi, dupa scurt timp ii dadu drumul.
Se aseza pe marginea patului, lasand dosarul pe o masuta, ce-i mai pasa ei de semnaturile acelea.
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyVin Iun 03, 2011 8:49 am

Încântată să te cunosc Katherin. am mormăit privind uşor suspicioasă dosarul fetei , realizând că era unul de evidenţă.
Nu ar trebui să scrii persoanele de prin saloane în loc să fi alături de mine? am întrebat sec privind-o , nu aveam de gând ca noua mea "prietenă" să îşi piardă locul de muncă de cine ştie când pentru că stătuse la taclale cu mine în loc să preia semnăturiile babaciilor din saloanele alăturate.
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyVin Iun 03, 2011 8:59 am

Eh! Lasa, e timp, in plus e prima mea zi de munca, o sa spun ca n-am fost atenta sau ca esti sora-mea si a trebuit sa am grija de tine. dadu simplu din umeri. Nu prea ii pasa de locul ei de munca, deja sa gandea ca maine sa se angajeze ca altceva.
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyVin Iun 03, 2011 9:12 am

O privesc uşor uimită , era atât de delăsătoare dar mă amuza tare mult.
Păi şi dacă te d-au afară? am întrebat cu o mică urmă de îngrijorare în tonul vocii.
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyVin Iun 03, 2011 9:20 am

Nu-ti face griji, voi reveni la vechiul loc de munca. zambi cald si ii ciufuli parul cu o mana.
In plus, pe caldura asta, e bine sa fie vanzator de inghetata. Sunt multe avantaje in job-ul asta, decat sa ma plimb prin spital cu dosare in mana. zise ganditoare.
Eu nu muncesc pentru bani, ci, din contra, pentru distractie, descoperi lucruri noi peste tot!
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyVin Iun 03, 2011 9:52 am

Oh Doamne apără-mă! Pentru o leneşă cu normă întreagă ca şi mine să muncesc fără să primesc bani însemna să duci un păcătos în biserică. Uram munca care în general mă punea în mişcare. Îmi plăcea să stau şi să analizez chestii din căsoaie bântuite pe bune sau deloc şi să dau tot felul de verdicte apoi să fac o "slujbă" de purificare în cel mai bun caz , căci eram o preoteasă în ceea ce privea fantomele şi supranaturalul. Eram şi o scriitoare , asta însemna că puteam să stau la un birou zile întregi cu o porţie de la McDonalds şi o cafea dulce fără să păţesc nimic.
Şi că tot veni vorba de o îngheţată , măi ce bine suna! Eram gurmandă şi nah niciodată nu refuzam nimic de mâncare ce era dulce , acrişor şi FERMECĂTOR.
Oh , atunci e bine! Că mi-ai amintit de îngheţată , vrei să mergem să savurăm una?
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyVin Iun 03, 2011 10:00 am

Desigur! a spus vesela si s-a dat jos din pat zambind larg.
Asteapta, doar putin, ma duc sa ma schimb, duc dosarul asta la director si ma intorc! zise apoi lua in fuga dosarul si iesi grabita pe usa. Se indrepta spre biroul doctorului, se gandea sa-i spuna ca ii e rau, dar mai bine isi dadea demisia, slujba nu era deloc pentru ea. Inspira aer adanc in piept si batu la usa.
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyVin Iun 03, 2011 10:57 am

Am coborât lent de pe patul înalt al salonulului şi am avut grijă să nu fac în aşa fel încât degetul meu micuţ să sufere.
Am ieşit pe hol aşteptând-o pe tânără să vină din nou la mine căci în acel spital nu mă descurcam deloc.
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Katie

Katie


Mesaje : 42
Data de inscriere : 01/06/2011

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptySam Iun 04, 2011 5:14 am

A pasit in incapere si a lasat dosarul pe masa, cerandu-si politicos scuze si explicand o intamplare care era defapt ireala. A iesit din birou si a expirat aerul ce-l acumulase in piept.
Nu stiam ca ma pricep asa de bine la minciuni! a chicotit. A intrat intr-un salon de unde si-a luat hainele si a inceput sa se schimbe, ca deobicei numai blugi, tricou si hanorac, de la un timp incepu-se sa se creada si baiat. Iesi repede din incapere si alerga spre salonul 3. Se opri langa fata respirand greu de la efort.
Gata! zise copilaresc.
Sus In jos
Antonia

Antonia


Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : în râşniţa de cafea

Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. EmptyLun Iun 06, 2011 3:08 am

Am afişat un zâmbet călduros şi am privit-o:
Mă bucur! am exclamat făcându-i semn să meargă ea prima şi eu în urma acesteia , ajungând după la un stand de îngheţată foarte rece şi granita.
Mi-am comandat o îngheţată cu vanilie , căpşuni şi pepene galben cu toping de ciocolată şi o granita de fructe de pădure. Am aşteptat să îşi i-a şi ea apoi plăteam eu , dacă tot m-am oferit să fac cinste!
Sus In jos
http://sugarandmorestupid.blogspot.com
Continut sponsorizat





Take a deep breath. Empty
MesajSubiect: Re: Take a deep breath.   Take a deep breath. Empty

Sus In jos
 
Take a deep breath.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Night World :: Oras. :: Spital.-
Mergi direct la: