Night World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 La-la land machine

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 1:33 am

A marit ochii,lacrimile siroind pe obraz.O sclipire rece i-a intunecat ochii,dar i-a inchis,revenind la privirea ranita.Trebuia sa se controleze!A respirat adanc.
Ah...se pare ca deja ti-ai gasit sufletul pereche,a exclamat el slab.Ma bucur pentru voi doi.A zambit.Fusese un idiot fiindca crezuse ca il iubeste!S-a apropriat de el si i-a mangaiat usor obrazul,sarutandu-l scurt pe buze.
Sa fiti fericiti...a oftat el,inainte sa se transforme intr-un soim si sa zboare.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 1:40 am

L-a privit putin speriat, ascultandu-l cu atentie. S-a ridicat repede.
Corbin! Stai! Intoarce-te inapoi, acum! Te rog! a tipat cat l-au tinut plamanii, apoi a cazut in genuchi si-a pus mainile pe fata. In acel moment era derutat complet, chiar nu stia ce sa faca. Vroia sa-i explice mai mult si sa-si marturiseasca si sentimentele fata de el.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 6:12 am

A zburat cat a putut de repede departe de acel loc.Autocontrolul lui devenea din ce in ce mai slab.A aterizat la baza unui copac si s-a transformat intr-o pantera.Avea pofta sa alerge pana va cadea frant.Ochii ii erau impaienjeniti de lacrimi,facandu-l sa se loveasca de orice lucru care ii statea stare.Ce crud era sa fi om...
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 6:32 am

Si-a rezemat spatele de perete, strangandu-si picioarele la piept.
Intoarce-te. a spus incet punandu-si capul pe picioare privind trist parchetul. Poate trebuia sa fie mai atent si poate nu trebuia sa-i spuna asta acum , ci dupa ce il sarutase. Isi inchise incet ochii incercand sa se calmeze, degeaba, corpul sau tremura incontrolabil.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 6:57 am

Simtea durere in tot corpul,dar era mult mai bine,decat sa simta inima lui sangeranda.La ce se asteptase?Stia ca nu puteau fi impreuna,dar totusi isi facuse sperante.Avea sa ramana o vreme in forma de animal.Nu avea chef sa intalneasca pe nimeni,insa trebuia sa mearga in academie ca sa-si justifice absenta.S-a transformat in forma originala si a inceput sa zboare cu rapiditate deasupra norilor.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 7:23 am

Si-a trecut podul palmei peste fata incercand sa opreasca lacrimile.
Ce naiba fac? Eu nu plang, nu...cu siguranta am o problema la ochi, nu plang! si-a zis in gand inceracnd sa se minta. S-a ridicat de pe parchet si a iesit din camera. Trebuia intr-un fel sau altul sa-l gaseasca, simtea ca-i explodeaza tot corpul.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 7:33 am

A intrat in picaj si a aterizat in fata academiei,transformandu-se imediat in om.A tasnit si a intrat in cladire.Ochii lui capatasera o sclipire metalica,facand lumea sa nu-i stea in cale.A ajuns la secretariat si a vorbit cu personalul,explicandu-le ca trebuie sa se antreneze.Spre usurarea lor,cererea lui s-a acceptat.A iesit satisfacut din sala.O luna nu mai avea sa faca contact cu oamenii,destul cat sa se vindece.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 7:37 am

Iesi repede din caldire si privi in jur.
Pe unde ai luat-o? isi ridica privirea spre cer.
Mda...cred ca stiu. oftase incepand sa alerge spre academie. Se opri simtind ca a obosit.
La naiba, sunt un varcolac, nici sa alerg nu pot?! intreba nervos ducandu-si mainile in par. Persoanele ce treceau pe langa el cu siguranta il credeau proaspat fugit de la spitalul de nebuni.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 7:46 am

A trecut rapid prin coridoarele care pareau ca nu se mai sfarsesc,dar in sfarsit iesise din academie.Avea sa se bucure putin de forma lui reala,fara sa sperie pe nimeni,dar ceva l-a pus pe ganduri.Sigur il va recunoaste daca va face asta...a continuat sa se indeparteze de academie.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 7:56 am

Cand intr-un sfarsit a ajuns si el, nu stia pe unde sa caute si cum sa caute. A zambit din coltul gurii venindu-i o idee, deja era crezut nebun, deci daca facea si asta era si demonstrat ca e un nebun. A urcat repede pe acoperisul academiei si s-a asezat cu fundul pe balutrada.
Corbin, te iubesc!!! a inceput sa tipe ca un descreierat, a repetat lucrul acesta de cateva ori pana a simtit ca ramane fara voce.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 8:04 am

S-a intors,privind uimit scena.S-a catarat intr-un copac si s-a transformat intr-un vultur.O parte din el era fericita ca aude asta,insa cealanta era enervata.Nu avea chef s-o faca pe amantul si s-o incaseze cand totul avea sa se sfarseasca!A zburat pe acoperis si s-a transformat la loc,privindu-l serios.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 8:15 am

Se dadu jos de pe balustrada.
In sfarsit te-am gasit, tu stii cata lume ma crede acum nebun? Cand or sa ma vada sigur or sa zica "uite-l si pe nebunul ala care plangea si vorbea singur" sau "tacanitul care incepe sa urle pe acoperis de placere". a spus copilaresc si si-a trecut o mana peste frunte.
Stai! Stai! Nu pleca, te rog, ramai aici. a spus in speranta ca nu-si va lua din nou zborul.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 8:19 am

Si-a incrucisat bratele la piept si l-a privit tacut.Nu era situatia in care avea sa rada la copilariile lui.
Multumesc de sacrificiu...a spus el,avand o umbra de zambet pe buze.S-a apropriat de el si s-a uitat in ochii lui.Nu ii pasa ca ochii lui metalici puteau sa-l intimideze,voia doar o explicatie.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 8:26 am

Stiu, e vina mea, e numai vina mea, iti dau voie sa ma bati, sa-mi faci orice, numai ramai aici, chiar am nevoie de tine a spus lasand privirea in jos.
Uite, nu vreau sa crezi ca nu te iubesc, adica te iubesc e putin spus, esti asa...asa perfect, faci lucrurile sa para mai bune chiar daca mie nu-mi place ceva, conteaza mult ca pui suflet in multe lucruri si.. ofta. Simti ca nu se mai poate abtine prea mult si-si lasa lacrimile sa-i curga pe obraji.
Scuza-ma. a spus dandu-se cativa pasi in spate, si-a dus mainile pe fata continuand sa planga.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 8:32 am

A oftat si s-a apropriat de el,imbratisandu-l si sarutandu-l pe frunte.Simtea ca sufera prea mult pentru el.I-a stres lacrimile si i-a zambit.
Cine este cel care plange acum?Nu merita sa-ti versi lacrimile pentru asta!Mai bine imi povestesti totul si rezolvam noi asta!L-a mangaiat usor pe par.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 8:40 am

Si-a ridicat privirea spre el si a dat negativ din cap. Si-a pus mainile pe pieptul sau si l-a impins in spate.
Nu uita de problema ta cu temperatura, si...serios acum, ce e de povestit? Inainte ma plangeam ca nu ma pot indragosti si acum sunt un prost si iubesc doua persoane, mai bine plec naibii de aici si se rezolva totul. a spus printre sughitele ce isi faceau aparitia odata cu lacrimile de pe fata.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 8:44 am

A oftat.
Cu lacrimile nu am nicio problema,fiindca ele sunt calde...i-a sters din nou lacrimile.
Nu te oblig sa-mi spui...daca tu nu vrei nu este nici o problema si nu voi fi ranit daca vei alege cealanta persoana.A zambit,incercand sa se autoincurajeze.Putea sa treaca peste asta...
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 8:51 am

Tu chiar nu ma intelegi. a zis oprindu-se din plans. A inspirat adanc aer in piept.
Spune-mi ce vrei sa afli si-ti voi zice. Oricum daca ar fi sa aleg tu ai fi primul pe lista, insa nu ma pot desparti de el, chiar daca sentimentele mele pentru el sunt mai mici decat pentru tine. isi dadu ochii peste cap.
Oricum nu mai intelege chiar daca ti-as explica ce simt, acum spune-mi ce vrei sa sti. a zis serios.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 8:59 am

A oftat din nou.Intradevar,nu intelegea ce simte el si nu voia sa-l raneasca si mai mult.
Nimic,a spus el serios.Daca facea asta ca sa-l aline,atunci nu avea nici un sens sa-i buna daca chiar nu voia.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 9:10 am

Ba da, ai spus ca vrei sa-ti povestesc, acum spune ce vrei, iti voi fi deschis, promit! si-a lasat corpul sa se rezeme de balustrada si s-a lasat incet in jos pana a atins cimentul cu fundul. Privea in gol caci gandurile il purtau prea departe.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 9:17 am

Nu trebuie...nu stiam situatia si de aceea am intrebat.Am zambit.Nu vreau sa te ranesc,dar eu tot timpul am pus binele celorlanti inaintea binelui meu si eu cred ca trebuie sa renunti la mine.M-am ridicat de langa el.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 9:25 am

L-a prins rapid de maneca bluzei, speriat si a cazut in genuchi.
Nu, nu, nu, nu, nu vreau, nu tu, nu la tine, nu! Ai spus ca ma iubesti, nu? Atunci de ce nu ramai aici langa mine cand stii ca am cea mai mare nevoie de ajutorul tau? intreba si-i dadu drumul lasand mana sa-i cada pe langa corp.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 9:32 am

A oftat si s-a lasat sa cada in genunchi.
Te iubesc!Te iubesc mai mult decat propria mea viata!i-a soptit el la ureche.L-a imbratisat si a asteptat sa se calmeze.Stia ca inima lui nu va putea suporta asta,insa era gata sa se sacrifice.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 9:39 am

Isi dorea sa stea mai mult in bratele lui si acele cuvinte sa-i inunde mintea precum un ecou ce vroia sa se lase auzit la nesfarsit, insa stia ca nu are cum. I-a luat mainile de pe el si la impins putin in spate.
Nu mai face asta. a spus incet privind intr-o parte.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 EmptyVin Iun 10, 2011 9:44 am

A oftat trist.Nu putea suporta sa-l vada asa!A inchis ochii si s-a indepartat de el.Cel mai bine era sa-l faca sa-l urasca.Dar asta avea sa-l distruga.Era gata sa se sacrifice pentru el.Coltii au inceput sa-i creasca si in locul lui a aparut din nou dragonul.L-a privit rece si a zburat printre nori.
Sus In jos
Continut sponsorizat





La-la land machine - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
La-la land machine
Sus 
Pagina 8 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Night World :: Campus :: Academia. :: Acoperis-
Mergi direct la: