Night World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 La-la land machine

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 9:48 am

Ce? Nu! Stai! Corbin! s-a ridicat repede in picioare privind in sus.
La naiba! a spus nervos si si-a dus mainile pe fata. Nu stia ce sa mai faca, nu stia cum sa mai procedeze, se simtea pierdut. S-a intins pe jos cu privirea spre cer, poate daca statea acolo si-l astepta, poate se intorcea, daca nu atunci, peste zile, luni sau ani. Oricum, era decis sa astepte, acolo se cunoscusera, deci trebuia sa se intoarca, sau macara asa spera.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 9:55 am

A continuat sa zboare,adunandu-si tot sangele rece,pentru a putea rezista durerii sufletesti care il cuprinsese.Nu mai putea sa tina totul in el!A urlat cat de tare a putut,vocea lui groasa parand mai degraba un tunet.A continuat sa urle pana s-a simtit epuizat.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 10:01 am

O sa te intorci, nu? Sigur o sa te intorci, nu ma poti lasa singur, nu acum. Te rog spune-mi c-o sa te intorci.. si-a spus in gand lasand cateva lacrimi sa-i inunde fata. Isi trecu maneca bluzei peste ochi, incercand sa se abtina.
Da, o sa vi, intr-o zi.. ofta, apoi zambi larg.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 10:07 am

A oftat,incepand sa planga cu lacrimi imense.Voia sa moara...nu mai avea nici un scop!Se saturase de razbunare si de citit.Singurul lucru pe care il facea era sa stea.Acum nici acest lucru nu-l alina.Voia sa moara incet...
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 10:12 am

A oftat si s-a ridicat de jos. A coborat scarile si in scurt timp a iesit din academie, avea nevoie sa faca un dus, sa se schimbe, sa manance ceva si sa se uite la un film. Trebuia sa si-l scoata din minte, macar putin, si nu putea daca nu se ocupa cu alte lucruri banale pentru el.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 10:17 am

S-a uitat in jos.Stia ca va pleca...s-a transformat intr-o pasare si s-a asezat intr-un copac.Nu-i mai pasa de propria lui persoana!Avea sa traiasca in forma de animal pana o sa moara.A zambit.Era ironic ca dragonii traiesc mult...
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 10:38 am

A inceput sa fredoneze o melodie lenta, cand a ajuns in fata casei a intrat cu grija inauntru. Noroc pe el ca verisoara lui nu era acasa sa-l toace la cap. A intrat in baie si s-a dezbracat, si-a pus corpul sub dus lasand stropii calzi de apa sa-i inunde toate simturile.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 9:16 pm

A oftat trist.Ce destin mai avea si el!Putea sa stea toata viata langa el...asta era!Ochii i-au sclipit.Daca nu putea sa fie ca om langa el,atunci putea ca si animalul lui de companie.Dar in ce sa se transforme?S-a uitat ganditor la pamant.Putea sa se transforme intr-un ogar.S-a dat jos din copac si s-a lipit de el pentru a nu fi observat.A inchis ochii,transformandu-se rapid.Acum trebuia sa ajunga la el...
A inceput sa miroasa pana i-a luat urma.A mai mirosit putin si a inceput sa alerge spre casa unde locuia el.Facuse o alegere geniala.Cand a ajuns,s-a asezat langa usa si a asteptat.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 10:33 pm

Apa calda il relaxa, insa nu asa de mult cat voia el. A iesit din dus si si-a infasurat un prosop in jurul taliei, apoi a iesit din baie.A auzit soneria si a coborat repede pe scari, deschise usa privind-o pe roscata.
Parca veneai maine! a spus bosumflat.
S-au schimbat planurile. si dat parul pe spate si a pasit in casa. A strambat din buze si s-a aplecat privind usor uimit animalul.
Si tu esti...?Noul meu coleg? intreba bucuros.A deschis usa facandu-i semn sa intre, spera sa fie dresat.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 10:58 pm

S-a ridicat gratios si a latrat prompt.Se bucura ca-l observase si ca-l invitase in casa.A pasit usor in casa si s-a asezat langa canapea.A privit-o curios pe roscata,chinuindu-se sa ramana nemiscat.Deci ea era...
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 11:06 pm

O privea putin nervos, umbla doar in lenjerie intima si din cate stia el facuse niste reguli in casa.
Nu mai umbla asa!a spus copilaresc batand cu piciorul in parchet.
Si tu umbli doar cu un prosop pe tine si eu nu zic nimic. Si..ce e cu javra asta in casa, stii cat urasc cainii.a spus rautacioasa
Poate-l pun sa te muste. marai incet privind-o.
Cutu, daca ma auzi, hai sus! a zis urcand scarile fara sa-l piarda din privire.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 11:43 pm

S-a incordat,sarind in picioare si asteptand tensionat,incercand sa se abtina sa n-o muste.A marait nervos si s-a asezat langa Jason.Daca nu-i placeau cainii,de ce era impreuna cu un varcolac?A privit-o sfidator,dandu-i de inteles ca numai pe brunet il asculta.Si-a frecat usor capul de piciorul lui.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptyVin Iun 10, 2011 11:49 pm

Yak, ai grija ca nu curat eu dupa el. spuse si intra in bucatarie mai mult de frica.
Nu-ti face griji prietene, e mai mereu asa, te obisnuiesti! zambi cald si deschise usa camerei lui, facandu-i semn sa intre. Nu strica sa aiba un animal de casa, il mai facea sa uite de unele lucruri.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 12:57 am

A zambit in sinea lui si a dat afirmativ din cap.A ranjit fericit si s-a mai frecat odata de piciorul lui.S-a ridicat si s-a asezat din nou langa canape,scotand limba fericit.Spera sa nu-si dea seama ca este el.S-a lasat cu capul pe labe si a privit cum se duce in bucatarie.Macar avea sa-l iubeasca...
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 1:03 am

Fai baie, miroase de la o posta! se stramba roscata si intra in camera ei.
Hei! Nu e adevarat. s-a bosumflat baiatul intrand in camera. S-a lasat pe vine langa catel si l-a luat in brate.
Miroase chiar....dulce? Hei..eu.. se opri marind involuntar ochii. I parea cunoscut parfumul, dar de unde?
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 2:07 am

I s-a taiat respiratia cand a simtit bratele lui Jason in jurul lui.S-a uitat in ochii lui mari si i-a cazut fisa.Nu-si putuse modifica parfumul...trebuia sa-l distraga!Stiind ca va regreta asta,a inceput sa-l linga pe fata.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 2:14 am

Auci! a spus razand si a cazut pe parchet.
Gata, te pastrez, al meu esti. scoase copilaresc limba. L-a luat in brate si a intrat in camera sa, apoi l-a lasat jos.
Asta e noua ta casuta, speri sa te acomodezi. a spus ganditor si a deschis dulapul. A lasat prosopul sa-i cada din jurul taliei, apoi a inceput sa-si caute imbracaminte.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 2:33 am

A zambit in sinea sa.Isi asigurase locul.A inchis ochii.Era o tortura ingrozitoare sa il vada dezbracat!Si-a lipit urechile de cap si si le-a dat in spate.Si-a bagat botul sub labe si a asteptat sa se schimbe.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 2:41 am

S-a imbracat cu ce a gasit prin dulap. S-a aruncat in pat, pe burta, cu privirea spre catel, i se parea ceva ciudat, dar era cu siguranta doar imaginatia lui. A dat drumul televizorului schimband canalele haotic.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 2:57 am

Si-a dat labele de pe ochi si s-a intins cu un cascat usor,trosnindu-i oasele.A pufait multumit si s-a asezat langa pat,urmarind ce era la televizor.Slava cerului ca nu vazuse nimic!S-a uitat putin la el si a intors rapid capul.Nu parea afectatde absenta lui.A oftat.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 3:05 am

A stins televizorul si s-a ridicat din pat, a luat cainele in brate si s-a intins din nou. L-a pus pe pieptul lui privindu-l trist.
Stii ce? Te iubesc enorm de mult, probabil te intrebi de ce, simplu persoanele pe care le iubesc nu-mi sunt aproape, dar tu imi esti, deci o sa scap de toti si o sa ma axez pe tine. Promit ca voi fi un stapan bun, mai ales ca suntem din aceeasi rasa. zambi trist si-si freca nasul de cel al cainelui.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 4:17 am

A zambit.Intotdeauna avea sa fie aproape de el,in orice forma ar fi putut.L-a lins usor pe fata si a latrat scurt.Deodata a simtit nevoia sa mearga la toaleta.A sarit din pat si a inceput sa caute baia.Cand a gasit-o s-a ridicat in doua picioare si si-a lasat greutatea pe clanta.Mai facuse de multe ori asta.A intrat rapid,facand usa sa se tranteasca.Dupa ce si-a terminat treaba,a tras apa si s-a urcat pe ghiuveta,impingand maneta cu nasul,pentru a se spala pe labe.A inchis maneta si s-a dat rapid jos.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 4:22 am

A ramas nemiscat privind ciudat spre usa de la baie.
Asta clar e un caine ciudat de manierat si pare ca stie sa se comporte destul de omenesc pentru un caine de pe strada. zise ducandu-si doua degete sub barbie, ganditor.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Corbin

Corbin


Mesaje : 332
Data de inscriere : 02/06/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 4:40 am

S-a intors si a latrat surprins.Uitase cel mai important lucru,iar acela era sa uite de toate antrenamentele.Si-a pus o laba peste bot si l-a privit,milogindu-se.Facuse o greseala fatala,dar nu avea de gand sa-l lase sa afle adevarul.A mers in fata lui si s-a asezat,scotand limba.
Sus In jos
Jason
Admin
Jason


Mesaje : 519
Data de inscriere : 13/05/2011

La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 EmptySam Iun 11, 2011 4:50 am

S-a intors cu spatele la el si s-a invelit, se simtea obosit si chiar avea nevoie de odihna.
Scuze prietene, n-am avut cea mai frumoasa zi din viata mea, imi e cam somn, deci descurca-te. oftase impingand cu capul in perna mai mult de nervi.
Sus In jos
https://blacknight-academy.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





La-la land machine - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: La-la land machine   La-la land machine - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
La-la land machine
Sus 
Pagina 9 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 21  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Night World :: Campus :: Academia. :: Acoperis-
Mergi direct la: